Egazete


 • Salı 27 ° / 10 ° Güneşli
 • Çarşamba 26 ° / 8 ° Fırtına
 • Perşembe 24 ° / 7 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.121%0,00
 • DOLAR

  7,8197% 0,24
 • EURO

  9,1523% 0,53
 • GRAM ALTIN

  472,00% 2,95
 • Ç. ALTIN

  778,8% 2,95


Mehmet
20.07.2020 15:20:24
Aynı zamanda bir kadın olan Başkan Yıldız Acar ‘a, bazı Meclis üyelerinin acımasızca saldırması ve dedikodu yaymaları anlaşılır gibi değil. Yoksa Başkan çok mu engel oluyor?

Yıldırım Avcı
21.07.2020 00:41:02
Merhaba ben tekirdağ çerkezköyde yaşayan bir hemşerinizim. Hüseyin bey maalesef yıldız hanım ve ondan önceki başkanların doğubayazıt gibi kadim bir şehre yaptıkları tek işlev sadece İHANET kelimesiyle ifade edilebilir. Ben hiçbir ideolojiyi gözeterek yorum yapmıyorum. Size reel ifadeler kullanacağım. 1. Bir şehrin imarı hiçbir zaman bu kadar peşkeş çekilmemiştir. İmar kanunun değişmez kuralı ön bahçe mesafesi 5 metreden az olamaz diyor ama size sorarım doğubayazıtın hangi Caddesinde veya sokağında bu çekme mesafesini bulabilirsiniz. İnsanların yürüyebileceği kaldırım yok. 2. Aynı ada içinde yapılaşma var ise parsel bazlı özel imar verilemez. Ama maalesef müteahhitine göre muamele ile bu kuralda gözardı edilmektedir. 3. Doğubayazıtta idda ediyorum inşaatların %50 sinden fazlası ruhsat alınmadan başlanılıyor. Bunun kabaca açıklaması, kafa-kol ilişkisinin ne denli derin olduğudur!!! 4. Doğubayazıtta 2019 yılı sonunda imar revizyonu oldu askı süresi ve itirazlar toplam 2 ay sürmesi gerekirken 8 ay oldu daha imar durumları açıklanmıyor ve hal böyleyken normalde hiçbir inşaatın başlamaması lazımken şu anda doğubayazıtta onlarca inşaat başlamış ve devam ediyor.. Mevcut başkanda yıldız hanım? Sizce bu saydıklarımın hangisi şeffaf belediyeciliğin birer unsuru olabilir. Aslında sosyal belediyecilik anlayışından uzak olduğunu düşündüğüm onlarca noksanlıklar var. Şimdilik bu kadarı kafi diyelim. Gerçekten çocukluk anılarımı bıraktığım bazidime baktığımda yüreğimi bir hüzün sarıyor. Umarım yerel yöneticiler sorumsuzluklarının farkına varırlar.. Hoşçakalın. Saygılar.

erol mert
5.08.2020 13:35:42
bir belediye başkanı beş yıllık icraatında yaptıkları devrimlerle anılır. nedir peki bunlar ; her mahalle ve caddede yaptığı imar ve parke ve asfalt yollar , ve su dur. bunlar yoksa geçtiğim yollarda toprak ve toz hava da ucuşuyorsa , yolda bir araba geçerken heryer toz dumana katılıyorsa, mahalelerde su kıtlığı varsa .. o koltukta sadece menfaati için oturmuştur.

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK İHRACI GETİRDİ…

Araştırmacı Yazar Hüseyin Demir, ‘Tüm il, ilçe belediyelerinde, millete hizmet etmek isteyenler olduğu gibi kendilerine menfaat sağlamak isteyenlerin varlıkları her daim olmuştur…

Araştırmacı Yazar Hüseyin Demir Kanaatimce, ‘Doğubayazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar’ın şeffaf belediyecilik uygulaması, kimi çevreleri rahatsız etmesi, bu sonucu doğurdu’ dedi.

Araştırmacı Yazar Hüseyin Demir, Belediyeleri rant devşirme aracı olarak gören zihniyetlerin millet nezdinde bir itibarları olmadığı gibi aldıkları kararlarında hiçbir zaman, millette bir karşılığı olmamıştır. Siyasi ayak oyunları, çıkar ilişkileri ile siyasi partilerde imza, söz ve yetki sahibi olan kişilerin aldıkları kararların milletin lehine olmasını beklememek gerekir. ,Belediyeler vatandaşa hizmet götürme yerleridir. Maalesef ki çıkar ilişkileri, rant devşirme ve menfaat elde etme niyet ve davranışında olan şahsiyetlerin millete hizmet götürme gibi bir dertleri, gayeleri çalışmaları yoktur, aksine millete hizmet götürme derdinde, çabasında olan kişileri kendilerine engel görerek her türlü karalama, iftira ve engelleme hareketlerinde bulunurlar.Demir, Doğubayazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar'ın partiden ihraç edilmesinin, Yıldız Acar'ın şeffaf belediyecilik uygulamasının, bazı kesimleri rahatsız etmesinden ileri geldiğini düşünüyorum ’dedi

‘Parti rozetini çıkardım, Doğubayazıt rozetini taktım diyen Doğubayazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar'ın yanındayız’

Araştırmacı Yazar Hüseyin Demir, ‘Tüm il, ilçe belediyelerinde, millete hizmet etmek isteyenler olduğu gibi kendilerine menfaat sağlamak isteyenlerin varlıkları her daim olmuştur, olmaya devam edecektir. Memleketim Doğubayazıt'ın menfaatine hareket edenleri söz ile değil, davranış ile takip eden biri olarak kimin millete, kimin kendine çalıştığını zaman içinde gözlemleyen, millete hizmet etme gayreti taşıyan güzel insanlara mümkün mertebe yardımcı olunması için gayret eden biriyim. Belediyeler millete hizmet götürme yerleridir. Belediye başkanları ve yöneticiler tüm enerjisini şehre daha fazla ne kazandırırım yönünde harcamalıdır. Menfaat ve çıkar gruplarının engellemelerini aşamayan belediye başkanları emin olunuz ki, millete hiçbir hizmet götüremeden görev sürelerini tamamlarlar. Bundan dolayı menfaat ve çıkar grupları kimi kötülüyorsa biliniz ki o kişi işini iyi yapmanın gayretinde olan kişidir, ona sahip çıkmak memlekete sahip çıkmaktır'. Dedi

Demir,’ Doğubayazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar, Doğubayazıt halkına hizmet etmek için çabalıyorsa ki biz çabaladığını görüyoruz bundan dolayı sayın başkana sahip çıkmalıyız. Çıkar gruplarının yada ideolojik grupların Sn. Belediye Başkanı Yıldız Acar’ın enerjisini boşuna tüketmesine müsaade etmemeliyiz. Yetki verdiğimiz kişilerin hizmet etmesine destek ve yanlışlarına engel olmak her vatandaşın asli görevidir. Çıkar ve ideolojik grupların çıkardığı fitne ve yalana alet olmamak için işi iyice araştırmadan vebal atına girmemeliyiz. Millet tarafından Yetki verilen kişilerin yetkisini ancak millet geri almalıdır bu kapsamda Belediye Başkanı Yıldız Acar görevine daha sıkı sarılmalı ve hizmet etmek istediği halktan başkasını da tanımamalıdır ’dedi.